Wednesday, September 22, 2021
BallinaAnkandTakimi i radhës Kurti-Vuçiq më 19 korrik

Takimi i radhës Kurti-Vuçiq më 19 korrik

Takimi i radhës mes kryeministrit kosovar Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet më 19 korrik.

Kështu ka thënë zëdhënësi i BE-së për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Peter Stano, njofton Klan Kosova.

Ky është takimi i parë zyrtar mes dy udhëheqësve, meqë takimi i mëhershëm ishte takim njoftues.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT