Monday, September 20, 2021
BallinaAnkandKonjufca priti në takim kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka - Nimani

Konjufca priti në takim kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka – Nimani

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Gresa Caka – Nimani.

Në takim u bisedua, ndër të tjera, për punën e deritashme dhe sfidat e Gjykatës Kushtetuese, si dhe rëndësinë e bashkëpunimit institucional në konsolidimin e kapaciteteve të saj profesionale.

Kryekuvendari Konjufca, me këtë rast, e përgëzoi znj.Caka – Nimani për zgjedhjen e saj në krye të Gjykatës Kushtetuese dhe premtoi bashkëpunim të ngushtë, duke theksuar se sundimi i ligjit mbetet prioritet i institucioneve të vendit.​

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT