Saturday, September 18, 2021
BallinaAnkandAsnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19 në 24...

Asnjë i vdekur dhe 10 raste të reja me COVID-19 në 24 orë!

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 13.397 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 219.885 doza të vaksinës.

Deri më sot 52.975 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

- Reklama -

Nga 2.143 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.397.

Në total numri i rasteve aktive është 152.

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT