Tuesday, September 21, 2021
BallinaAnkandGjashtë fshatra të Gjakovës mbeten pa ujë për shkak të defektit në...

Gjashtë fshatra të Gjakovës mbeten pa ujë për shkak të defektit në gyp

Gjashtë fshatra të Gjakovës kanë mbetur pa ujë mëngjesin e sotëm, për shkak të defekteve në gypin kryesor në Xërxe.

Këtë e ka bërë të ditur Kompania Rajonale e Ujësjellësit në Gjakovë, duke u arsyetuar me punimet që po bëhen për lokalizimin dhe sanimin e defektit.

Fshatrat e prekur janë Gexhë, Radostë, Ratkoc, Vranjak, Bratotin dhe Dejnë.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT