Wednesday, September 22, 2021
BallinaAnkandKonfiskohen 1200 litra pije të kontrabanduara

Konfiskohen 1200 litra pije të kontrabanduara

1 korrik 2021,  në regjionin e Mitrovicës, Njësitet Anti-kontrabandës të Doganës se Kosovës kane arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një Automjet Transportues / Furgon I cili ishte duke transportuar mallra të kontrabanduar / Pije joalkoolike në sasi prej 1200 Litra.

Të gjitha mallrat janë konfiskuar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT