Kosovarja Mimoza Morina kandidon për herë të dytë për asamble në qytetin gjerman Wolfenbuttel

0
47

Mimoza Morina është duke kërkuar edhe një mandat si asambleiste në qytetin gjerman Wolfenbuttel.

Ajo garon në zgjedhjet lokale që do të mbahen atje, si kandidate e partisë së Unionin Kristian Demorkat (CDU), njofton KlanKosova.tv.

Morina është specialiste bankare dhe në zgjedhjet e reja kërkon edhe një herë besimin për një vend në asamble.

No description available.

No description available.