“E bukura fillon me ne” tani edhe në ekspozitë

0
48

Në muajin dhjetor të vitit 2018, u mbajt eventi i modës ‘Beauty begins with us’, me pjesëmarrjen e personave me nevoja të veçanta të cilët shërbyen si fotomodelë në një sfilatë mode, shkruan OxygenPress.

Pikërisht me këto fotografi, të hënën në Prishtinë  do të hapet një ekspozitë  e quajtur, ekspozita ‘E bukura fillon me ne‘ do të hapet nga Ambasadorja Nataliya Apostolova dhe Elvana Shala – Ambasadore e Vullnetit të Mirë.

Ekspozita do të hapet me 21 janar, me fillim prej orës 12:00 në Qendrën Informative dhe Kulturore të BE-së në Prishtinë, në Bulevardin Nënë Tereza, shkruan KultPlus.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri me 10 shkurt 2019./OxygenPress.info