Barcelona  mposhtet nga Levante në Kupën e Mbretit

0
20

Barcelona  ka pësuar humbje 2 me 1 në përballjen e parë me Levanten në 1/8 e finales së Kupës së Mbretit. Ndeshja e kthimit  do të luhet në Camp Nou më 17 janar.

E Cabaco dhe Mayoral realizuan dy golat për Levanten në 18 minutat e parë, ndërsa për Barcelonën  shënoi Philippe Coutinho në minutën e 84-të nga penaltia.