16-vjeçarja që jeton me HIV kërkon një përqafim!

0
62

Azima është një  16-vjeçare që jeton me HIV, tash e 10 vjet. Ajo përmes një kampanje, ka kërkuar një përqafim nga kalorësit. Nga ku, ka dashur të shoh se si do i përgjigjen njerëzit, transmeton OxygenPress.

 “Unë kam jetuar me HIV për 10 vjet. Të gjitha janë të mira, im duke shijuar jetën. Qëllimi im është përhapja e mesazhit që njerëzit që jetojnë me HIV nuk janë një rrezik.  Ka vetëm 3 mënyra kryesore për të kontraktuar HIV përmes gjakut, seksit të pambrojtur, nga nëna tek fëmija. HIV nuk transmetohet kur përqafoni dhe puthni, kur thoni hallo, shkundni duart, ndani drekën”, ka thënë ajo.

Pas përvojës së saj, dhe testimit të kalorësve, ajo tha që është befasuar nga mbështetja e tyre, shkruan OxygenPress.

“Unë nuk prita aq shumë mbështetje. Çdo herë që një person më përqafoi, ndihej si një anëtar i familjes. Kam imagjinuar se ishte nëna ime, gjyshja dhe motrat e mia që më përqafonin”, ka shtuar Azima. /OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here