Çka i kishte thënë gazeta më e madhe në Evropë, Millosheviçit në vitin 1999

0
503

“Shih këtu ti vrasës”…”- është titulli  i gazetës më të madhe në Evropë, “Bild”. Titull ky i vitit 1999, të datës 7 prill, i cili ishte në faqën e saj në parë.

Me këto fjalë i drejtohej ish- presidentit të Serbisë dhe Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviçit.

“Shih ketu ti vrasës, njerezit e tu kane vrarë prindërit e saj”!

Në këtë faqe, ku po ashtu ky titull akuzon veprat e këtij të fundit, është e paraqitur edhe një vajzë jetime nga Kosova, e cila mbytet në lot për humbjen e më të dashurve të saj.

Fat të tillë, aso kohe, kishin shumë shumë fëmijë, gra dhe burra.

Regjimi I Millosheviçit, është përgjegjës për më shumë se 200 mijë persona të vrarë, dhjetëra mijëra të tjerë të plagosur, dhjetëra mijëra gra të dhunuara e milion të zhvendosur nga shtëpitë e tyre./OxygenPress.info

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here