Ngritën flamurin Shqiptar në Çamëri, arrestohen 2 aktivistët e AK-së

0
47

Pak minuta më parë dhjetra forca policie te armatosura rëndë kanë rrethuar familjet e dy aktivistve kuqezi që jetojnē në Greqi. Të armatosur rëndë dhe me maska ata kan vendosur në pranga autorët e ngritjes së flamurit shqiptar!

Dje djemtë e Aleancës Kuqezi vendosën flamurin në Çamëri. Një muaj pas akteve terroriste në jug të Shqipërisë, rikthehet pas 70 vitesh flamuri në mëmëdheun etnik jugor.

Sot rreth paradites disa djem të veshur me uniformat e Aleancës Kuqezi kan hyrë në zyrat dhe bazat e Agimit të Artë dhe kan hequr flamujt grek duke vendosur flamurin kuqezi shqiptar. Policia i ka identifikuar pasi ka hapur kamerat e vendosura ne zyrat e Agimit të Artë.

Në vigjilie të festës pavarsisë kjo ishte kundërpërjigjia ndaj akteve që një muaj më parē tronditën shqipërinë në funeralin e minoritarit Kacifas qē u vra në shkëmbim zjarri me forcat Renea. Nuk dihet ende nëse aktivistët e Aleances kuqezi kane qene dy apo me shume persona. Në kërkim janë dhe dy të tjerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here