174 mijë dollarë për një ditë!

0
28

Polemika të reja për kostot marramendëse të Melanias, bashkëshortes së presidentit amerikan, Donald Trump, pas pretendimeve se ajo ka shpenzuar 174 000 dollarë për një ditë, vitin e kaluar në Toronto, në një hotel ku as nuk fjeti.

Një shifër pothuajse e dyfishuar në krahasim me shumën tashmë të diskutueshme prej 95 000 dollarësh të paguar nga Zonja e Parë për më pak se gjysmë dite qëndrimi në Intercontinental Kairo, në kryeqytetin egjiptian, në fund të turneut të saj në Afrikë.

Kur e pyetën për shpjegime, zyra e Melanias sugjeroi kontaktin me Departamentin e Shtetit.

Zëdhënësja e saj, Stephanie Grisham tha se shpenzimet pjesërisht i atribuohen pishinës, sigurisë, kujdesit mjekësor, komunikimit dhe logjistikës, të gjitha shpenzime ligjërisht të detyrueshme për udhëtimet zyrtare./Atsh/OxygenPress.info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here