Mema: Akademia e Shkencave në Kosovë dhe Shqipëri, në pushime

0
62

I ftuar në emisionin Oxygen Show, gazetari Marin Mema ka folur edhe për Akademinë e Shkencave në Shqipëri dhe Kosovë. Duke thënë se këto të fundit janë në “ pushime”, shkruan OxygenPress.

“Thelbi i të gjitha vendeve janë Akademia e Shkencave. Por, tek ne është në pushime. Nuk duan t’ia dijnë për këtë pjesë. Sepse nuk duan  t’i hapin kusure vetës, nuk duan të merren”, ka thënë ai.

Duke shtuar se të njëjtit në vende të ndryshme të botës, janë vendimtar për procese të ndryshme.

Mema mes tjerash ka folur se herë pas here për dokumentarët e tij, të cilët nuk janë të paktë në numër, konsultohet me historian dhe arkeologë./OxygenPress.info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here