Mësoni si do të jenë temperaturat për ditën e sotme

0
31

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot  do të mbajë mot kryesisht i vranët, ku temperaturat minimale të jenë në -1 gradë Celsius, njofton OxygenPress.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius”.

Në viset malore temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here