Festivali i filmit Frankofon , në Kino Armata

0
30

Prej datës 2 deri me 11 nëntor do të zgjas Edicioni i 18-të i Festivalit të Filmit Frankofon.

Në Kino Armata  do të shfaqen katër filma. Të gjitha këta  filma do të jenw në gjuhën origjinale me titra në anglisht ose shqip ku hyrja është falas. Në njoftimin e  Kino Armatës , thuhet se për këto organzim e edhe për të tjerat janë të përkrahur nga Komuna e Prishtinës, njofton Oxygenpress.

Më poshte mund të gjeni oraret e filmave gjatë këtyre ditëve:

 

E mërkurë, 7 nëntor, 20:00h

“Capitaine Conan” (1996), 150 min.

Regjisor: Bertrand Tavernier

 

E enjte, 8 nëntor, 16:00h dhe 20:00h

“Adama” (2014), 85 min.

Regjisor: Simon Rouby

 

E premte, 9 nëntor, 20:00h

“La Grande Illusion” (1937), 113 min.

Regjisor: Jean Renoir

 

E diel, 11 nëntor, 19:00h

“À l’Ouest, rien de nouveau” (1930), 133 min.

Regjisor: Leëis Milestone

 

Të gjitha filmat do të shfaqen në gjuhën origjinale me titra në anglisht ose shqip dhe hyrja është falas. Kino ARMATA përkrahet nga Komuna e Prishtinës dhe gjindet në Rr. Brigada e Kosovës, prapa amfiteatrit të Sheshit Zahir Pajaziti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here