Rexhep Selimi nuk ka aplikuar për veteran

0
20

Është ndër të parët që doli në publik si ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk ka aplikuar për veteran.

Rexhep Selimi, që tashmë ka hyr në politik në emisionin Oxygen Show me Besim Dinën, ka folur se si nuk ka aplikuar për veteran.

“Unë nuk kam aplikuar, sepse jam ushtar ende, ishte pak batutë, por nuk kam aplikuar që me adresu më mirë problemin,. Ligji ka shumë probleme, i kam adresuar këto disa herë në Kuvedn ju kam thënë që po bëhet Ligj që nuk na bjen tamam, Ka pas presion shumë në atë kohë, hajt veç ta bëjmë, Nuk po mundemi pse mos me e bat ë mirë atë Ligj, Sikur të kishte ndërgjegje, mungesa e kritereve nuk do vërehej shumë. Por edhe mungesa ligjore dhe ja gjendja. Jo pse nuk e dua statusin e veteranit, asnjë certifikatë apo diplomë që e kam marr nuk e kisha këqyr para asaj të statusit të veteranit. E  respektoj shumë, e për që e respektoj e kam me e qu deri në fund këtë çështje”, ka thënë ai./OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here