Më Fal Trëndafil- Poezi nga Rifat Kukaj

0
261

Qpo te buzqeshin petalet

Trendafil bukurosh,

Si re te buta mbi male

Petalet qe me shohin prore

Me ngjyren roze

Si nper qepallat qumeshtore

Me fal o mik per ngrysjen

Time dhe dritherime…

Une do te tshoh dhe veren tjeter

Po kurr me syte e nenes sime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here