Shpërthen një verari në Itali, humbin 30,000 litra verë

0
129

Një verari në Itali  ka humbur 30,000 litra verë të gazuar kur një bombë fermentimi ka shpërthyer aty.

Rezervuari i madh mbushet në punishte vere në Conegliano, Veneto, në provincën e Trevisos.

Është e paqartë nëse rezervuari ishte mbushur tepër nga stafi ose nëse kapaku ishte i gabuar.

Por, që thuhet se ky rezervar ishte shumë i plotë.

Videoja e incidentit është postuar në Facebook nga veraria L’enoteca Zanardo Giussano dhe ka arritur mbi një milion shikime.

Ky postim ka tërhequr  mijëra komente ,  shumë prej të cilëve janë nga Britania – konsumatorët më të mëdhenj të botës në pije.

Lucy Addison shkroi: “Duhet të mbushim gomarët e gomës dhe kanxhët e gjatë dhe të gjejmë këtë vend.”/ Oxygenpress.info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here