Çfarë po ndodh me librat në sheshin e Prishtinës?

0
104

Për të janë gjëja më e çmueshme. Ai bashkë më libërshitësit e tjerë e kanë zbukuruar tash e një vit edhe sheshin e kryeqytetit.

Florim Beqiri, është njëri nga libërshitësit e këtyre kiosqeve, mirëpo ai nuk po arrin si shokët e tij të ketë sado pak përfitim nga kjo punë që ai bënë.

Madje tash së fundmi është detyruar, që ato libra që i ka t’i shet nën vlerën që posedojnë .

Në mënyrë që të paguajë qiranë ashtu siç ka shkruar ai në rrjetin social facebook, e cila është 320 euro, ai që nga sot ka vendosur që librat t’i shes për 1 euro.

Beqiri ka nevojë të shes edhe 220 libra për të arritur shumën e kërkuar, për të cilën madje ai po kërkon edhe ndihmë.

E në të njëjtin postim që ai ka pubikuar, Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kërkuar ai që të shkojë në Komunë dhe të bisedojnë, e jo librat t’i shes në këtë vlerë.

Sipas Ahmetit, ata paguajnë 40 euro në muaj, e jo këtë shumë që ka përmendur Beqiri. Andaj ai kërkon të dijë se kush ia ka kërkuar këtë shumë./ Oxygenpress.info

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here