Moti gjatë kësaj jave

0
97

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin gjatë kësaj jave.

Vranësirat do të jenë më prezente pasditeve , por nuk parashikohet të ketë reshje të asnjë forme.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat konstante.

Indeksi UV në vlerat e normales.

Do të fryjë erë e lehtë dhe  mesatare nga drejtimet e ndryshme, por dominues mbetet drejtimi i verilindjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here