Jogurt i ngrirë me qershi

0
139

Përbërësit:

1 pako krem djathi

3 filxhanë kos

1 filxhan sheqer

2 filxhanë qershi pa bërthama të copëtuara

1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Në një tas të madh hidhni djathin krem dhe sheqerin dhe përziejini mirë. Shtoni lëngun e limonit dhe kosin dhe përzieni mirë. Përzini qershitë. Mbulojeni tasin me mbulues plastik dhe ftoheni përbërjen në ngrirje për të paktën 4 orë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here