Xherdan Shaqiri befason fëmijët

Futbollisti i njohur, me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka befasuar fëmijët. Ylli i Liverpoolit ka takuar disa fëmijë të cilët janë tifozë të ekipit të tij.

Bashkë me të ishin edhe Andy Robertson dhe Mohamed Salah.

Shaqiri shihet duke luajtur me piano, ndërkohë që Salah dhe Robertson u fshehën. E fëmijët nuk kishin ide për këtë vizitë, dhe mbetën të befasuar.

Ata u dhuruan fëmijëve edhe disa dhurata për Krishtlindje.

Liverpool's Christmas surprise!

Mohamed Salah, Xherdan Shaqiri and Andy Robertson deliver a special Christmas surprise! 🎄😱

Posted by UEFA Champions League on Sunday, December 23, 2018