Veshjet më të bukura në Met Gala: Nga Dua Lipa e Lady Gaga deri te Kim Kardashian

Ngjarja kryesore e modës, MET GALA, njihet si një ndër mbrëmjet ku yjet botërore sfidohen me veshje të guximshme.

Mbrëmja e cila është edhe bamirëse, ku një biletë kushton hiq më pak se 30 mijë dollarë, njihet edhe parakalimet e yjeve botërore me fustane të ndryshme.

Kësaj here për temë e kishte “Camp: Shënime të modës” dhe rezultoi sërish me paraqitje që na çuditën yjet në tepihun e kuq në Muzeun Metropolitan të Arteve në New York.

Kim Kardashian, Dua Lipa, Lady Gaga dhe Katy Perry ishin në mesin e atyre që lanë gjurmë në këtë mbrëmje.

Ndryshe, Gaga u paraqit me katër veshje të ndryshme për dallim prej yjeve të tjerë që kishin përzgjedhur vetëm një sosh.

Dua Lipa (Foto by Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue/Guliver)

Rita Ora (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Lady Gaga (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Lady Gaga (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Lady Gaga (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Lady Gaga (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Katy Perry (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Kim Kardashian West (Foto by Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue/Guliver)

Jennifer Lopez (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Cardi B (Foto by Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Bella Hadid (Foto by Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue/Guliver)

Kylie Jenner dhe Kendall Jenner (Foto by Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue/Guliver)