Ushqimet e pranverës që ju bëjnë të dobësoheni

Me ardhjen e pranverës trupi ynë rizgjohet, së bashku me natyrën. Ne ndiejmë nevojën për të pastruar veten, për të eliminuar kilet shtesë të akumuluara gjatë dimrit dhe për t’u përballur me motin e mirë me sprint. Na vjen një ndihmë nga ushqimet që mbërrijnë në tryezat tona gjatë kësaj periudhe dhe që na lejojnë të futemi në një dietë me shije.

BISHTAJAT

Bishtajat  favorizojnë prodhimin e aminoacideve në trup. Kjo bën të mundur kapërcimin e ndryshimit të sezonit pa stres dhe humbasin disa kg. Lërini të ziejnë dhe gatuajini me vaj ulliri ekstra të virgjër.

HITHRAT

E pasur me acid folik dhe hekur, hithra ndihmon në pastrimin e trupit. E përkryer për të gatuar me makarona integrale, oriz ose si një pjatë anësore, është me pak kalori, por ka një shije të fortë.

NESPULLA

Në pranverë, nespullat e para fillojnë të piqen. Të freskëta dhe të shijshme, ato mund t’ju ndihmojnë të ulni barkun dhe të riaktivizoni metabolizmin, në sajë të fibrave, të fshehura në tul, së bashku me vitaminat dhe kripërat minerale.

ASPARAGU

Asparagu është ideal për pastrimin e trupit pas dimrit të gjatë. Jo vetëm që ata kundërshtojnë mbajtjen e ujit dhe celulitin, eliminojnë toksina të tepërta dhe riaktivizojnë metabolizmin, duke na bërë të humbasin peshë.

FRUTAT E THATA

Frutat e thata janë një aleat i madh për t’u kthyer në formë, sidomos në pranverë. Përdorni bajame si një meze të lehtë, për të thyer urinë. 30 gramë janë të mjaftueshme për t’u mbushur me Omega 3, humbur peshë dhe patur jo vetëm një linjë perfekte, por edhe thonj e flokë të bukur.

KIVI

KIVIT janë ideale për të mbushur trupin me vitamina. Me mbërritjen e pranverës duam të pastrojmë veten dhe ndihemi në ton. Pra, ka shumë hapësirë për këtë frut të shijshëm dhe super detoksifikues.

RADHIQE

Lule-radhiqja është një lule super detoksifikuese që lulëzon pikërisht në pranverë. Aroma e saj është mjaft intensive, kështu që është e shkëlqyer për sallata, përgatitje çajrash bimorë si dhe shtuar një prekje shtesë për çdo recetë.

LULESHTRYDHE

Luleshtrydhet janë ideale për humbjen e peshës me ardhjen e pranverës. Ato janë të pasura me fibra dhe me kalori të ulët, ju lejojnë të kujdeseni për zorrën, duke përmirësuar funksionimin e saj dhe duke sheshuar barkun.

RREPAT

Rrepkat janë perfekte për përmirësimin e tranzitit të zorrëve, duke ulur barkun, por edhe për të mposhtur urinë nervoze. I hani ato para çdo vakti, që menjëherë të ndiheni më të ngopur.

BATHET

Të ulëta në kalori dhe të pasura me shije, bathët janë një nga ushqimet tipike të pranverës. Këto bishtajore janë të pasura me proteina të gjelbra dhe janë perfekte për qetësimin e ndjenjës së urisë, pa sakrifikuar shijen. Shijojini ato me makarona të pasura ose në formë supe, por edhe si një meze të lehtë.

KOPËR

Kopër është ushqimi ideal për të shijuar sa herë që ndiheni të uritur, sidomos në pranverë, kur ditët e bukura na bëjnë të dëshirojmë t’i japim vetes pak ekstravagancë shtesë.

BIZELE

Bizele janë të pasura me fosfor dhe me kalori të ulët, kështu që ato janë të përshtatshme për dietën e pranverës. Zgjidhni ato më të mirat për një shije më intensive dhe përgatitini ashtu si preferoni. Ato janë të shkëlqyera me vezë, në formën e omeletës, por edhe me peshk ose mish.

KARÇOF

Karçofët janë një ushqim detoksifikues, mundësojnë eliminimin e toksinave të tepërta dhe për të përmirësuar funksionimin e të gjitha organeve. Këto perime stimulojnë diuresinë dhe janë ideale për të parandaluar mbajtjen e ujit.

LIMONI

Antiseptik dhe antibakterial, limoni është fruti që mbi të gjitha na bën të mendojmë për motin e mirë. Shijojeni atë për mëngjes, për të përmirësuar funksionet e zorrëve, përdoreni në gjellët tuaja, duke eliminuar kalori të panevojshme ose duke e shijuar atë në formën e limonadës.

SPINAQI

I butë dhe i shijshëm, spinaqi është një perime e pasur me kripëra minerale dhe vitamina. Ata japin yndyrë shumë pak me të njëjtat lëndë ushqyese. Shijojeni së bashku me vezët për një vakt të plotë dhe të lehtë ose shoqërues të mishit a peshkut.