Etiketim: xhudo

Distria Krasniqi arrin në gjysmëfinale të Botërorit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit të xhudos që po mbahet në Tokio. Në çerekfinalen e kategorisë deri 48...

Federata Botërore e Xhudos kërkon vend adekuat për statujën e Majlinda...

Majlinda Kelmendi nga Kosova është xhudistja më e mirë në botë e cila për momentin është ambasadorja kryesore e vendit, përmes së cilës shumë...

Kosova me medalje ari dhe të argjendtë në ditën e parë...

Një medalje ari dhe një e argjendtë është bilanci i dy xhudisteve tona,Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, nga dita e parë e garave në...

Publikohet orari i garave për Lojërat Olimpike Tokio 2020

Lojërat Olimpike Tokio 2020, po afrohen. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) ka publikuar orarin e garave, kur kanë mbetur edhe 15 muaj deri në fillimin...

Me katër Ippon, Distria Krasniqi bëhet e artë në Grand Prix...

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë. Xhudistja jonë mposhti në finale Otgontsetseg...

Edhe Loriana Kuka e artë në Tbilisi të Gjeorgjisë

Dy garuese, dy të arta. - Ky është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi ynë i xhudos në Grand Prixin, që u mbajt...

Kampionet e Evropës në xhudo përfaqësojnë Kosovën në Grand Prixin e...

Kryeqyteti i Gjeorgjisë, Tbilisi, është ndalesa e radhës e xhudisteve tona në rrugën drejt Lojërave Olimpike Tokio 2020. Në Tbilisi prej të premtes deri të...

Xhudo “pushton” podiumin në Athinë, dy medalje të arta për Kosovën...

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha i kanë sjellur dy medalje Kosovës në Kupën evropiane të xhudos për juniore (U21), që po mbahet në Athinë...

Loriana Kuka fiton medaljen e argjendtë

Loriana Kuka e ka fituar medaljen e argjendtë në garën Grand Prix të mbajtur në Marrakech të Marokut. Xhudistja kosovare në finale humbi nga gjermania...

Distria Krasniqi e argjendtë, Akil Gjakova i pesti në Grand Slamin...

Një medalje e argjendtë dhe një vend i pestë është bilanci i suksesit të sotëm të xhudistëve tanë në Grand Slamin e Parisit. Medaljen e...

Rrjetet Sociale

48,324FansaPëlqeje
21,530NdjekësitNdjek
766NdjekësitNdjek
12,700AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit