Etiketim: virusi

Këto dhjetë gjëra që i prekim çdo ditë janë plot me...

Shumica e patogjenëve janë viruse ose baktere që mund të shkaktojnë infeksione nga viruset e zakonshëm deri te sëmundjet që kërcënojnë jetën. Këto janë 10...

Ndërpritet Transporti Publik në gjithë Kosovën

Nga Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës Sapo pranova vendimin e Ministrise së Punëve të Brendshme për ndërprerjen e Transportit Publik në krejt Republikën e Kosovës,...

86 numri i të infektuarve me Koronavirus COVID-19 në Kosovë

Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7...

Virusi nuk ka këmbë!

NGA Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Fat i madh që nuk ka këmbë me ecë! Mos ia jepni këmbët e juaja sepse ia mundësoni...

Bill Gates parashikoi virusin pesë vite më parë

Në rrjete sociale ka filluar të shpërndahet shumë një video e TED, ku Bill Gates gjatë fjalimit të tij ka bërë një parashikim të...

Pacienti i parë nga koronavirusi në Shqipëri drejt shërimit, Edi Rama:...

Edi Rama jep një lajm të shumëpritur dhe thotë “I love you” Kryeministri shqiptar ka dhënë një lajm të mirë për një pacient me koronavirus...

Klina dhe Vitia futen në karantinë

Qeveria Kurti sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka vendosur që ato qytetet nga kanë rezultuar pozitiv personat e prekur me koronavirus, të mbyllen në...

Dy persona të infektuar me Koronavirus në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia, përmes një konference për media kanë njoftuar se dy persona janë të infektuar...

Italia i dhuron pajisje mbrojtese personale Institutit Kombëtar në Kosovë për...

Në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, është mbajtur ceremonia e dhurimit të pajisjeve personale mbrojtëse, për personelin shëndetësor, në departamentin e Mikrobiologjisë, për të...

OBSH: Mos pritni që anulimet e fluturimeve të mposhtin coronavirusin

Vendet mund të fitojnë kohë në afat të shkurtër pasi kufizojnë udhëtimet për të luftuar pandeminë e coronavirusit, mirëpo Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton...

Rrjetet Sociale

72,099FansaPëlqeje
28,433NdjekësitNdjek
798NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit