Etiketim: ushqimi

Kosova do të furnizohet me miell dhe grurë të mjaftueshëm

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa në vazhdën e takimeve të rregullta, ka pritur sot përfaqësuesit e Shoqatës së Mullisëve dhe...

Lirohen përkohësisht nga pagesa e TVSH-së të gjitha importet e grurit...

Në mbështetje të Rregullores 05/2020 për Fushat e Përgjegjësitë Administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe Ministrive, me qëllim të zbatimit të vendimit të Qeverisë...

Nuk ka provë shkencore që ushqimi është burim transmetimi i koronavirusit...

Autoriteti Evropian për Siguri të Ushqimit (EFSA) po monitoron nga afër situatën në lidhje me shpërthimin e sëmundjes koronavirus (COVID-19), që po prek një...

Halil Kastrati i mbyllë kuzhinat si masë mbrojtëse, por ushqimin do...

Humanisti Halil Kastrati ka bërë të ditur se për shkak të shfaqjes së coronavirusit, si masë mbrojtëse do të mbyllin përkohësisht dy kuzhinat popullore,...

Mëngjeset më të mira për të shpejtuar metabolizmin dhe djegur dhjamin...

Humbja e peshës kur eshte e nevojshme është pa dyshim një nga gjërat më të dëshiruara nga te gjithe. Dieta është me siguri pjesa më...

Çfarë ndodh nëse e ha darkën në orët e vona

“Rregullat” e shëndetit të mirë, asnjëri nga ne nuk i respekton gjithmonë. Përveç kësaj, mitet, edhe për sa i përket jetës së shëndetshme, na...

Ushqimet më të mira që mund të hani këtë periudhë për...

Me ardhjen e sezonit të ftohtë, sistemi ynë imunitar dobësohet e megjithatë ka jo pak mënyra natyrale që mund të lehtësojnë simptomat nëse prekeni...

Ushqimet që ulin kolesterolin

Shëndeti i zemrës është shumë i rëndësishëm: mbrojtja e tij mund të shpëtojë jetën tonë. Shëndeti i duhur kardiak parandalon goditje,hipertension, diabetin dhe arteriosklerozën.Më...

Mesdheu shton perimet dhe pakëson ushqimin me origjinë shtazore

Pas Spanjës dhe Greqisë, Italia është vendi i tretë në Europën Perëndimore që shfrytëzon më shumë perimet dhe është një nga vendet e pakta...

Bananet ju bëjnë që të ndiheni më të ngopur

Niseshteja e qëndrueshme është një lloj karbohidrati që gjendet në bananet e papjekura dhe ushqime të tjera që funksionojnë si fibra të tretshme në...

Rrjetet Sociale

72,099FansaPëlqeje
28,433NdjekësitNdjek
798NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit