Etiketim: ushqime

5 gënjeshtrat e industrisë ushqimore

Nëpër dyqane çdo gjë është e freskët, çdo gjë është natyrale dhe natyrisht plot vitamina. Çdo produkt është pa aditiv dhe që të gjitha...

Dieta e dorës për dozën e duhur të ushqimeve

Ekzistojnë dieta të shumta për të humbur kilogramët e tepërt, por një nga më të veçantat është dieta e dorës. Ajo na mëson për...

Ruani ushqimet nga minjtë!

Mos përdorni fruta mali të palara sepse mund të sëmureni nga ethet e minjve! Burimi i infeksionit janë minjtë. Sëmundja përhapet me ushqim, me aerosole...

Ushqimet që ndihmojnë në nxirje të lëkurës

Ajo që hamë ndikon në strukturën e brendshme të epidermës sonë. Uji, në veçanti, është me rëndësi themelore për mbajtjen e lëkurës të hidratuar...

Restauranti i kuzhinierit shqiptar Rene Rexhepi, nominohet i dyti më i...

Restoranti “Noma”, i kuzhinerit me origjinë shqiptare, Rene Rexhepi, është nominuar si restoranti i dytë më i miri në botë. Këtë lajm e ka dhënë...

Shtrenjtohen perimet, buka dhe mishi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin maj të vitit 2019, viti bazë...

Ushqimet që na plakin para kohe

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundër do...

Mango gjatë shtatzënisë – Mësoni përfitimet kryesore dhe sasia që duhet...

Mango i ëmbël, me lëng dhe i shijshëm është një frut që shumica e njerëzve nuk mund t’i rezistojnë, sidomos në verë. Gratë shtatzëna...

Shtrenjtohen pemët, perimet dhe mishi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin prill 2019, me vitin bazë 2015=100.  Inflacioni...

Cilat vitamina gjenden në lloje të caktuara të ushqimit?

Ajo çfarë hamë ka rëndësi të jashtëzakonshme për shëndetin, ndërsa pranvera është koha kur ushqim të shëndetshëm ka me bollëk. Pikërisht për të kemi nevojë...

Rrjetet Sociale

47,618FansaPëlqeje
21,742NdjekësitNdjek
766NdjekësitNdjek
12,200AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit