Etiketim: uji

Shalqiri mbron shëndetin e zemrës dhe balancon presionin e gjakut

Shalqiri ka vlerë të ulët kalorie dhe përmban rreth 92 për qind ujë, andaj është një fryt i preferuar për shuarje të etjes. Ai është...

Një e katërta e popullsisë në botë rrezikohet nga mungesa e...

Shtatëmbëdhjetë vende, në të cilat jeton një e katërta e popullsisë së botës, janë në rrezik ekstrem për mungesë të ujit, thuhet në një...

Metoda natyrale për pastrimin e organizmit nga toksinat

Pastrimi natyral i organizimit nënkupton largimin e toksinave dhe mbeturinave të krijuara jashtë trupit tuaj, për t`u ndier të shëndetshëm dhe të rifreskuar. Ka shumë...

Ujësjellësi Prishtina: Që të keni ujë – mos e keqpërdorni

Bordi i Drejtorëve të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit ”Prishtina” sh.a. në përbërje të Betim Berisha / kryesues dhe Bajram Jashari /anëtarë, së bashku me...

Uji detox: Kombinime dhe efektet e tyre në organizëm

Sigurisht se keni dëgjuar për dobitë e ujit detox, anise nuk i keni marrë seriozisht e keni vazhtuar të mos e konsumoni. Vazhdoni ende të...

Pirja e ujit pas ushtrimeve, shkenca hedh poshtë teorinë e vjetër

Është thënë prej kohësh se ju duhet të pini ujë pas ushtrimit për të ndaluar veten të merrni ngërç. Por shkencëtarët kanë hedhur poshtë...

Mësoni për cilësinë e ujit për pije në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike informon qytetarët se monitoron dhe vlerëson kualitetin e ujit për pije në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Bazuar në...

A e dini se fytyra nuk duhet larë në dush

Gjithkush ka rutinën e tij/e saj të dushit dhe produktet e preferuara. Disa njerëz pëlqejnë të fillojnë me larjen e flokëve dhe të tjerë...

Është dita e lumenjve, mësoni gjithçka për lumenjtë e Kosovës

Lumenjtë e Kosovës i takojnë tre pellgjeve: Adriatikut, lumenjtë e Dukagjinit, Detit të Zi dhe atij Egje, lumenjtë e pjesës Lindore të Kosovës. Lumenjtë e...

Ky vend synon të ndërtojë tunel lundrues

Qeveria norvegjeze ka një plan fantastik, kohëve të fundit  për të sjellë lehtësi tek udhëtarët. Ky vend ka një projekt infrastrukturor prej 40 miliardë dollarë...

Rrjetet Sociale

47,485FansaPëlqeje
21,983NdjekësitNdjek
764NdjekësitNdjek
11,662AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit