Etiketim: Turqia

Zbulohet ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin

Shkencëtarët turq kanë zbuluar një ilaç që redukton efektet negative të një numri sëmundjesh siç janë ato të Parkinsonit, Alzheimerit dhe depresionit. Një ekip ekspertësh...

Erdogan paralajmëron ndërtimin e 500 shtëpive në Shqipëri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se “ekipet e Turqisë do të kryejnë punimet në vendet e përshtatshme në Shqipëri dhe si...

Vedat Muriqi shpallet lojtari më i mirë në Turqi

Vedat Muriqi është vlerësuar si lojtari më i mirë i muajit tetor në Superligën e Turqisë Gladiatori’ i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, vazhdon të...

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri?

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë...

Erdogani i përmbahet vijës së ashpër

Forcat turke vazhdojnë ofensivën e tyre në veri të Sirisë, kurse debatet politike vazhdojnë. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan kundërshton kategorikisht çdo thirrje për armëpushim. "Ne...

Çfarë do të thotë operacioni ushtarak i Turqisë për botën arabe?

Marshimi i trupave turke në Siri kritikohet ashpër nga qeveritë e vendeve arabe. Por kjo nuk i intereson Turqisë. Ajo i ka hyrë një...

Trumpi vendos sanksione kundër Turqisë

Presidenti i SHBA vendosi sanksione ndaj Turqisë si rezultat i ofensivës ushtarake turke në Siri. Donald Trumpi i justifikon veprimet e tij me "veprimet...

I jepet lamtumira e fundit politikanes kurde që u vra nga...

Një numër i madh njerëzish morën pjesë në funeralin e politikanes dhe aktivistes së njohur kurde të të drejtave të njeriut, Hevrin Khalaf. Pavarësisht luftimeve,...

Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Turqia vazhdon operacionin ushtarak në Sirinë veriore. Ky vend bën të ditur të shtunën vënien nën kontroll të qytetit, Ras al-Ain. Por kurdët e...

Turqia vendi i shtatë më i mirë për të jetuar dhe...

Sipas sondazhit “Expat Explorer” nga Grupi HSBC, Turqia është zgjedhur vendi më i mirë i 7-të në mbarë botën për të jetuar dhe punuar. Grupi...

Rrjetet Sociale

58,734FansaPëlqeje
24,107NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit