Etiketim: temperaturat

Toka plot 420 muaj me temperatura jashtë normales

Emetimet e gazrave në atmosferë janë në kulmin e tyre dhe po rriten në mënyrë të paprecedentë. Shkurti i vitit 1985, ishte muaji i fundit...

Ftohtë dhe vranësira në dy ditët e ardhshme

Vendi ynë në ditët në vijim do të ndodhet nën ndikimin e fushave me presion më të rritur, të cilat ditën e premte kushtëzojnë...

Mbetet mot i butë, por kryesisht me vranësira

Mbi rajonin tonë mbeten fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot të qetë, të qëndrueshëm dhe të butë, me...

Mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell gjatë javës

Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi rajonin tonë, ku gjatë kësaj jave kushtëzojnë mot stabil dhe kryesisht me diell. Nga Afrika veriore depërtojnë...

Nga dita e martë më ftohtë, me reshje shiu dhe bore

Gjatë javës në vijim mbi rajonin tonë pritet të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, ku...

Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave

Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, do të kushtëzojnë ditëve në vijim mot...

Ditët në vijim me shi, por temperatura mbi vlera mesatare për...

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat...

Gjatë javës në vijim mot i butë, i ndryshueshëm dhe me...

Fusha të presionit të ulët që kanë depërtuar mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian, gjatë kësaj jave do të shtrihen edhe mbi...

Çfarë duhet të bëni kur ka temperatura të larta?

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidmos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell...

Në fillim të javës mot jostabil dhe shtrëngata me shi

Fusha të presionit të lartë, si dhe vala e të nxehtit që vije nga Afrika veriore do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot të nxehtë...

Rrjetet Sociale

78,397FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit