Etiketim: studime

COVID-19 ka rritur ankthin dhe depresionin tek gratë shtatzëna dhe ato...

Pandemia ka qenë e vështirë për të gjithë - por për gratë shtatzëna , COVID-19 vetëm sa ka acaruar disa nga betejat që mund...

Si ndikojnë arrat dhe bajamet për tensionin dhe organizmin

Arrorët janë të pasur me yndyrna polio-të-pangopura shumë të shëndetshme për zemrën. Ato janë të pasura me fibër, proteinë, vitamina, minerale si kaliumi dhe magnezi. Roli...

Çfarë thonë ushqimet e preferuara për personalitetin

Veç disa studimeve aporiori të cilat bëjnë lidhjen e ushqimit me personalitetin, neurologu dhe dietologu amerikan, Dr. Alan R. Hirsh insiston se dëshira për...

Pse ndodh të përjetoni ‘Déjà Vu’?

Shumica prej jush me siguri kanë përjetuar të paktën një “déjà vu” në jetën e tyre dhe tashmë, skanimet e para të trurit mbi...

Ministri Selimi garanton përkrahje për studentët nga Lugina

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot ka mbajtur një takim me studentë dhe të diplomuar të Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës nga...

Mënyrat se si e imagjinojmë Botën Gabim, dhe si është e...

Shumica prej nesh kanë një imazh në kokat tona të botës. Edhe nëse e dimë se nuk është i saktë, jemi të kënaqur me...

14 dekanët e zgjedhur në fakultetet e Universitetit të Prishtinës

14 dekanë të Fakulteteve të Universiteteve të Prishtinës janë zgjedhur në mbledhjet e Këshillive të Fakulteteve. Në mbledhjet konstituive  të mbajtura për zgjedhjen e përfaqësuesit...

“Çdo njeri që lexon shumë dhe përdor trurin, shumë pak bie...

Fizikanti i famshëm Albert Einstein konsiderohet gjerësisht si një nga mendjet më të mëdha që ka jetuar ndonjëherë. Ai hapi qasjen ndaj një pasurie...

Pesha ideale e trupit, sipas gjatësisë

Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet më poshtë, pasi pesha ideale e trupit matet sipas gjatësisë...

Osmani: Paqja e qëndrueshme e mundshme vetëm pas dënimit të autorëve...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani ka përkujtuar 21-vjetorin e Masakrës në Studime ku u vranë 116 civilë shqiptarë 21 vjet më parë...

Rrjetet Sociale

83,409FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit