Etiketim: shendeti

227 të infektuar me COVID-19 në Kosovë, 7 të vdekur

Sot më 09 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 117 mostra të marra nga rastet...

Nesër mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, për të caktuar...

Mbledhja e Kryesisë Rendi i ditës 1. Kërkesa e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës për Seancë të Jashtëzakonshme. 2. Ndërmarrja e veprimeve sipas Aktgjykimit të...

Takohen Kryetarët e Komunave të Kosovës

Takimi mbahet në Komunën e Drenasit, në Shtëpinë e Kultures me datën 10 prill (epremte) me fillim në ora 13.00. Në këtë takim do të...

Kurti vizitoi komunat e Malishevës, Prizrenit dhe Dragashit

Vizitat për informim më të detajuar për menaxhimin e situatës pas shpërndarjes së virusit Corona në vendin tonë, kryeministri në detyrë Albin Kurti i...

Mustafa: Përkrahja për prodhuesit e fidanëve, siguron produkte cilësore në tregun...

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka vazhduar vizitat në terren, për të qenë sa më afër fermerëve vendor...

7 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë! Qëndroni në shtëpi!

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka...

Kurti kreu një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron

Mbrëmë, kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, kreu një bisedë telefonike me presidentin francez, z. Emmanuel Macron. Më së pari, z. Kurti e falënderoi Presidentin...

224 të infektuar me COVID-19 në Kosovë, 6 të vdekur

Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra...

Qeveria autorizon ministrin e Shëndetësisë që të nxjerr vendime për parandalimin...

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë është zhvilluar mbledhja korresponduese, (mbledhje elektronike) e Qeverisë në detyrë, e 24-ta me radhë, e drejtuar...

Vitia: Tre pacientë me COVID-19 në gjendje kritike – lutje qytetarëve...

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia ka shprehur ngushëllime familjes së pacientes 66-vjeçare nga Banja e Malishevës, e cila ndërroi jetë sonte si...

Rrjetet Sociale

73,107FansaPëlqeje
28,580NdjekësitNdjek
799NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit