Etiketim: Seksi i dyte

Simone de Beauvoir – Jeta mes krijimtarisë dhe Sartrit

Intervistë e shkrimtares së “Seksit të dytë” dhënë gazetares Madeleine Gobeil. Simone de Beauvoir flet për Jean-Paul Sartre, marrëdhënien e saj me shkrimtarin, për librat...

Pjesë nga “Seksi i Dytë” i Simone de Beauvoir

“Dhe gruaja e martuar është e autorizuar të mbahet nga i shoqi; veç të tjerash ajo është veshur me një dinjitet shumë më të...

Rrjetet Sociale

82,563FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
813NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit