Etiketim: raste

Austri: Statistikat e reja Covid-19, arsye për të qenë optimistë

Më shumë se tri javë në mbyllje, ka disa shenja pozitive për drejtimin e pandemisë në Austri. Numrat më të ulët të rasteve që nga...

13 të vdekur dhe 609 raste me COVID-19 në 24 orët...

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Luksemburgu drejt izolimit për tre javë

Luksemburgu, njëri nga shtetet më të vogla në Evropë, ka vendosur që të shkojë në izolim për shkak se është goditur rëndë nga COVID-19. Ky...

Mbi 59 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 59 milionë, sipas faqes së internetit “Worldometer”, e...

12 të vdekur dhe 645 raste me COVID-19 në 24 orët...

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

COVID-19 në Kosovë: Mbi 12 mijë raste aktive

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 34.295. Sipas shifrave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike 914 raste të vdekjes janë regjistruar...

Pse Zvicra kryen pak teste?

Përkundër sofistikimit të sistemit të saj të kujdesit shëndetësor dhe pasurisë së saj krahasuese, Zvicra ende nuk po kryen testimin e mjaftueshëm të koronavirusit. Sipas...

10 të vdekur dhe 707 raste me COVID-19 në 24 orët...

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Situata paneuropiane, shpresa se kufizimet po mbajnë nën kontroll virusin

Ndërsa Europa po përballet me një valë të dytë të infeksioneve të koronavirusit, po rritet shpresa se përpjekjet e bllokimit mund ta mbajnë sëmundjen...

54 pacientë me oksigjeno-terapi po trajtohen në Spitalin e Gjakovës

Spitali i Përgjithshëm në Gjakovë ka prezantuar gjendjen e pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në këtë institucion shëndetësor. Ky spital njofton se aktualisht po...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
828NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit