Etiketim: Qeveria

Qeveria e Kosovës shkarkon Bordin e Përkohshëm të KEK-ut

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje...

Nënshkruhet Memorandumi i Bashkëpunimit për krijimin e Rrjeteve të pastra 5G

Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Maqedoninë e Veriut, në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Shkup,...

Qeveria synon t’i shpërndajë edhe 2 milionë euro për komunitetet joshumicë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim përfaqësuesit e komuniteteve joshumicë, me të cilët ka diskutuar për planin e zbatimit...

Infektologu Izet Sadiku: Qeveria duhet të rris kontrollin e respektimit të...

Mjeku i Klinikës Infektive në QKUK Dr. Izet Sadiku, i ka bërë thirrje Qeverisë që të rris kontrollin për respektimin e masave në kohën...

Mustafa: Ata që e vlerësojnë miqësinë dhe partneritetin me SHBA-të,...

Isa Mustafa ka postuar në llogarinë e tij reagim për interpelancat në Kuvendin e Kosovës. Mustafa ka thënë se ata që e vlerësojnë miqësinë dhe...

Rritja e numrit të testeve, efektivitetit qeveritar dhe shtretërve spitalor mund...

Rritja e numrit të testeve PCR, përmirësimi i efektivitetit të Qeverisë, si dhe shtimi i shtretërve spitalor mund të ndikojnë në uljen e vdekshmërisë...

Diskutohet për nevojat ekonomike dhe energjetike të Kosovës, të cilat burojnë...

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj dhe Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, priti...

Avdullah Hoti largoi nga puna drejtorin e Policisë, drejtorin e ATK-së...

Kryeministri Avdullah Hoti ka liruar edhe dy drejtorë nga pozitat e tyre pas vendimit që mori për ta larguar Rashit Qalajn nga kreu i...

Hoti: Qeveria e Kosovës do t’u qëndrojë afër bizneseve dhe qytetarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të udhëhequr nga kryetari i saj, Agim Shahini,...

Procedohet edhe pjesa e dytë e mjeteve për bizneset sipas Programit...

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit, sot ka bërë ekzekutimin e pjesës së dytë të mjeteve në mbështetje financiare për bizneset. Shuma e ekzekutuar sot kap...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit