Etiketim: Qeveria

Ramush Haradinaj jep dorëheqje, vendi shpejt shkon në zgjedhje

Haradinaj mes lotësh këtë pasdite  ka lexuar letrën e tij të dorëheqjes nga posti i shefit të Qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e Qeverisë, Haradinaj...

Ahmeti: Nuk ka plan për koalicion PSD-AAK-LDK

Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti në emision Oxygen ka deklaruar se nuk ekziston një plan për koalicion PSD-AAK-LDK. Sipas tij, as që ka pasur diskutime...

Shpend Ahmeti tregon a më i mirë Arben Vitija drejtor i...

Kryetari i PSD-së dhe i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është përgjigjur në emisionin Oxygen nëse zgjedh më mirë në një parti me Albin...

Edhe 200 mijë euro për Kompleksin “Adem Jashari”

Vendimi i parë i Qeverisë së Kosovës në mbledhjen e saj të rregullt ka qenë dhënia e mendimit për iniciativën legjislative për Projektligjin për...

#MePopullin paralajmëron “goditjen e pushtetarëve, korrupsionit dhe hajnave”

Një grup qytetarësh, nën emrin #MePopullin ka vendosur në rrethojën e ndërtesës së qeverisë dy këmisha të bardha që duket sikur janë të përgjakura. Në...

S’do të ketë më as bastore në Kosovë

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit. Sipas projektligjit ndalohen të gjitha lojërat e fatit me përjashtim të...

Largohet nga puna zv/ministrja serbe në Qeverinë e Kosovës, bombardimet e...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka liruar nga pozita zv/ministren, Vesna Mikiq. Mikiq, zv/ministre e Drejtësisë gjatë mbrëmjes së kaluar kishte lëshuar një dekorate të...

Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen

Qeveria finlandeze ka dhënë dorëheqjen dhe shkak për këtë, siç shpjegoi kreu i grupit parlamentar të partisë së kryeministrit Juha Sipila, u bë vendimi...

Lajm i mirë: Qeveria pezulloi projektin e Lumbardhit

Është zhvilluar takimi i Komitetit Ndërministror për çështjen e projektit të përfolur rreth investimeve mbi energjinë e ripërtëritshme në Lumbardhin e Pejës. Anëtari i këtij...

SBASHK nuk pranon ofertën e kryeministrit, greva do të vazhdojë

Edhe pas ofertës së tij, sindikalistët janë shprehur të vendosur për të vazhduar grevën. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesit e Sindikatës...

Rrjetet Sociale

47,407FansaPëlqeje
22,217NdjekësitNdjek
763NdjekësitNdjek
10,794AbonentëAbonohu

Më të shikuara

Lajmet e Fundit