Etiketim: qeni

Dyshime se dikush po i helmon qentë në Prishtinë

Fondacioni për të drejtat e kafshëve ka ngritur shqetësimet për helmim të qëllimshëm të qenve në Prishtinë, saktësisht në Parkun e Qytetit. Në një postim...

Njësia K9 e Policisë së Kosovës pranon pesë qen për të...

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë i dorëzoi sot pesë qen Njësisë K9 të Policisë së Kosovës (PK) në një...

Fillon projekti “ Menaxhimi dhe kontrolli i qenve endacak “ në...

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka nisur projektin për “Menaxhimin dhe kontrollin e qenve endacak’ përmes subjekteve profesionale veterinare të licencuara/kontraktuara, në...

E para e këtij lloji në Kosovë, hapet Ambulanca Veterinare Shkollore...

Dhjetëra mësimdhënës, nxënës e personel i shkollës së agrobiznesit "Zenel Hajdini" ishin mbledhur për ta pritur të parin e Ferizajt, Agim Aliu në inaugurimin...

Ndihmo kafshët në këtë të ftohtë, me pak mund të shpëtoni...

Nga Fondacioni per te drejtat e kafsheve Me rënien e temperaturave, për miqtë tonë katër-këmbësh të cilët jetojnë në rrugë, mbijetesa bëhet shumë më e...

Presidenti irlandez që kurrë nuk mund ta shihni pa njërin qen

Presidenti i Irlandës, Michael D Higgins ka dy qen mahnitës që qëndrojnë gjithmonë rreth tij kudo që ai shkon. Ata quhen Bród dhe Sioda. Vëmendja ndaj...

Mbajtja e një qeni të zgjat jetën

I kanë quajtur miqtë më të mirë të njeriut për shumë arsye dhe ja ku po ju njohim me një tjetër… Të kesh një...

Gratë flenë më mirë pranë qenve sesa pranë burrave, sipas një...

Qentë kanë qenë gjithmonë “miku më i mirë i burrit”, por rezulton se ata gjithashtu mund të jenë partneri më i mirë i gjumit...

Njihuni me heroin e veçantë, qeni i Ushtrisë së Kosovës deri...

Ushtria e Kosovës ka ardhur në ndihmë ekipeve të shpëtimit për të nxjerrë nga rrënojat banorët. Një hero i veçantë i cili ka bërë jehonë...

Rritja e një qeni së bashku i bën çiftet më të...

Të gjithë e dimë se qentë sjellin gëzim në jetët tona, por hulumtimet e reja thonë se ata mund të bëjnë mrekulli edhe për...

Rrjetet Sociale

83,385FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit