Etiketim: Pasaporta

Pasaporta Mësimore, shembull se si teknologjia dhe kurrikulat dixhitale mund të...

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me shefin e Zyrës së UNICEF, në Kosovë, z. Murat Sahin dhe zëvendësministrin në...

Mbi 3 mijë e 500 persona hoqën dorë nga nënshtetësia e...

Qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës, në numër të madh kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës. Zyrtarë...

Shqiptar bëhesh duke paguar/ Ndryshojnë rregullat e nënshtetësisë

Së fundmi qeveria shqiptare ka propozuar një projektligj për mënyrën sesi mund të fitohet shtetësia shqiptare. Ky projektligj ka zgjeruar mundësitë e përfitimit të...

Miratohet projektligji që i mundëson kosovarëve të marrin pasaportë të Shqipërisë

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, më 31 korrik, është miratuar projektligji i ri “Për Shtetësinë”. Në projektligjin që do i dorëzohet Parlamentit ka...

Kosova në vendin e 100-të për nga fuqia e pasaportës

Kosova është në vendin e 100-të në botë, për nga fuqia e pasaportës, pasi qytetarët e saj mund të udhëtojnë pa viza në vetëm...

Këto ishin gjashtë thëniet në pasaportën e Mbretit Zog

Pasaporta shqiptare në kohën e Mbretit Zog ka qenë shumë e veçantë. Brenda saj shkruheshin disa fjali. Gjashtë këshilla tepër të vlefshme, dje, sot...

Rritet numri me kërkesat e britanikëve për shtetësi gjermane

Përveç shumë të tjerave, Brexit duket se i ka bërë njerëzit të mendojnë seriozisht për të kërkuar shtetësinë në vendin ku jetojnë, sipas të...

Rrjetet Sociale

78,365FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit