Etiketim: Papa

Papa ofron drekë për 1.500 të varfër, menuja pa mish derri

Në Ditën Botërore të të varfërve, Papa Françesku shtroi të dielën pas meshës në Shën Pjetër një drekë për 1500 të varfër. Dreka u mbajt...

Mësoni gjithçka për jetën e Nënë Terezës!

Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza, u lind më 26 gusht të vitit 1910, në Shkup, atë kohë pjesë e Vilajetit të...

Papa: Dashuria është ilaç kundër egoizmit dhe përçarjes

Papa Françesku priti në audiencë “Ushtrinë e Shpëtimit”. “Faleminderit për impenjimin tuaj në favor të Romës”, i tha delegacionit. “Në një botë ku egoizmi dhe...

Fakte interesante për papa Françeskun

Në kryeqytetin e Republikës së Maqedonisë së Veriut -Shkup ishte kreu i Kishës katolike, papa Françesku. Në vazhdim disa fakte interesante për të: – Emri i...

Papa Françesku në shtëpinë përkujtimore të Nënës Terezë, përkulet para përmendores...

Papa Françesku pas takimit me krerët shtetëror dhe korin diplomatik në Vodno, ka arritur tek shtëpia përkujtimore e Nënë Terezës. Ai është përkulur para përmendores...

Vizita e Papës, për shkaqe sigurie saldohen pusetat në Shkup

Vizita e Papa Franciksut, që pritet të ndodh nesër në Maqedoninë e Veriut, po përcillet me interes të lartë. Përveç përgatitjeve që kanë filluar prej...

Papa Françesku me 7 Maj në Shkup

Me 7 Maj të këtij viti, Papa Francesku do të vizitojë Maqedoninë e Veriut ku do të qëndrojë vetëm katër orë. “Me 7 Maj do...

Papa Françesku mbërrin në Panama në një kontinent të trazuar nga...

Papa Françesku mbërriti të mërkurën në Panama për Ditët Botërore të Rinisë, në një moment ku kontinenti amerikan po përjeton një përshkallëzim të tensioneve...

Rrjetet Sociale

78,397FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit