Etiketim: pandemia

Dr.Fauci dhe ekspertët tjerë flasin në lidhje me rikthimin e jetës...

Ndër pyetjet më të zakonshme e që kanë të bëjnë në lidhje me përfundimin e pandemisë dhe rikthimin e jetës normale po adresohen tek...

Trump prezanton testin më të shpejtë COVID-19

Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19,...

Parandalohet futja e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Sot rreth orës 08:20 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren oficerët korrektues kanë arritur të parandalojnë futjen e substancave narkotike në QP Prizren. Fillimisht...

Përballja Gjilani-Ballkani mbyllet pa gola

Sot është zhvilluar një ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Superligë. Gjilani dhe Ballkani e kanë mbyllur përballjen e tyre pa fitues...

Mësoni për xhaminë në Syriganë të Skënderajt

Xhamia e Syriganës – Syriganë, Skenderaj Xhamia e Syriganës ndodhet mes lagjeve “Kamberaj” dhe “Kajtazi” që shtrihen përgjatë luginës së lumit Gujafq. Xhamia u...

Tumat Ilire në lokalitetin Boka në Përçevë të Klinës

Nekropoli i tumave të Bokës së Përçevës gjendet pak kilometra në veriperëndim të lokalitetit të Gllarevës. Nekropoli i takon kohës së bronzit të zhvilluar...

Fabiana Bytyqi mposht Klaudia Ferenczi me vendim unanim

Fabiana Bytyqi ka shënuar fitore të rëndësishme në qytetin rezident Usti Nad Labem, duke mposhtur sllovaken Claudia Klaudia Bajnok Ferenczi me vendim unanim pas...

“Kujdes n’dashni” nga Linda Hakaj dhe Ymer Bajrami

Linda Hakaj dhe Ymer Bajrami kanë sjellur duetin e tyre të ri. "Kujdes n'dashni" titullohet kënga të cilës edhe ia kanë bërë videoklipin.   https://www.youtube.com/watch?v=Co_dutXSuAs&feature=share&fbclid=IwAR102ZTu6N8ZHBir4-7MMEd9Bwe2t8Osb6IKs4mWtRPjlW0nqxHtLSYZzlE    

Pasurinë na vodhen, ëndrrat na i dhunuan!

Nga Nezir Kraki Pavarësinë e pezulluan, Luftën e ndoten, Heronjtë i tradhëtuan, Trimat i dorezuan n’Gjykata, Pasurinë na vodhen, Ëndrrat na i dhunuan, Aleatet na i humben, Kosovën e izoluan, e zbrazen... e...

“Serbia po e rifiton rolin e dikurshëm si epiqendra e Ballkanit”

Nga Blerim Latifi Amerikanët e kanë vendosur në Beograd qendrën rajonale të Korporatës Ndërkombëtare të Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Financiar. Erdogani i premtoi Vuçiqit...

Rrjetet Sociale

84,398FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
817NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit