Etiketim: Oxygen

Rozafa Kelmendi emërohet zëdhënëse e Qeverisë së Republikës së Kosovës

Qeveria e Republikës së Kosovës nga sot do të ketë dy zëdhënës. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Rozafa Kelmendin, zëdhënëse...

Konjufca në Bair të Mitrovicës: Sakrifica e pareshtur është themeli mbi...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, bëri sot homazhe dhe vendosi lule në Kompleksin Memorial në Bair të Mitrovicës, në nderim...

Bardhyl Dobra, zëvendësministër i Punëve të Brendshme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Bardhyl Dobrën, zëvendësministër të Punëve të Brendshme. Bardhyl Dobra është në përfundim të doktoraturës, pranë Universitetit...

Ministrja e Drejtësisë zotohet për angazhim institucional dhe fuqizim të mekanizmave...

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu dhe këshilltarja e ministres znj. Nazlie Balaj, pritën në takim përfaqësueset e Rrjetit të Grave të Kosovës, Igballe Rugova,...

Çfarë biseduan kryeparlamentari i Kosovës dhe ambasadori i Kroacisë?

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić. Ambasadorja Barišić e uroi...

Materia dhe energjia e erret e hapesires dhe filli i Bing-Bangut

Nje nder pyetjet me themelore te fizikes dhe te kozmologjise, eshte se nga ç’ka filloi gjithçka? Nese universi eshte krijuar prej nje shperthimi te quajtur...

Prioritetet e Qeverisë janë drejtësia dhe punësimi, reformimi i sistemit të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla patën sot një...

Arrestohen shtatë persona si dhe sekuestrohet armatim i konsiderueshëm

Me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), sot është zhvilluar një aksion kontrolli në disa qytete të Kosovës, ku janë arrestuar...

Konjufca takoi kryetarët e grupeve parlamentare

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Glauk Konjufca, takoi kryetarët e grupeve parlamentare, për të diskutuar dhe bashkërenduar aktivitetet lidhur me aspekte...

“Gratë po dalin më të etura për dije dhe më punëtore...

Nga Visar Ymeri atOptions = { 'key' : 'cd8fbc76ccf04ad020cf81d25dfac18d', 'format' : 'iframe', 'height' : 250, 'width' : 300, 'params' : {} }; document.write(''); Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, gjatë vitit akademik 2019/2020,...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit