Etiketim: Oxygen

227 të infektuar me COVID-19 në Kosovë, 7 të vdekur

Sot më 09 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 117 mostra të marra nga rastet...

Nesër mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, për të caktuar...

Mbledhja e Kryesisë Rendi i ditës 1. Kërkesa e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës për Seancë të Jashtëzakonshme. 2. Ndërmarrja e veprimeve sipas Aktgjykimit të...

Takohen Kryetarët e Komunave të Kosovës

Takimi mbahet në Komunën e Drenasit, në Shtëpinë e Kultures me datën 10 prill (epremte) me fillim në ora 13.00. Në këtë takim do të...

Kurti vizitoi komunat e Malishevës, Prizrenit dhe Dragashit

Vizitat për informim më të detajuar për menaxhimin e situatës pas shpërndarjes së virusit Corona në vendin tonë, kryeministri në detyrë Albin Kurti i...

Vjosa Osmani priti në takim ambasadorin italian Nicola Orlando

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin italian në Kosovë, Nicola Orlando. Kryetarja Osmani ia ka...

Ndalohet një person i dyshuar për vrasje të rëndë

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda, njofton opinionin se gjatë ditës së sotme është arrestuar dhe me pas ndaluar personi me...

Kosova përfiton nga Banka Botërore 9.4 milion euro për projektin për...

Ministria e Financave dhe Transfereve dhe Asociacioni Ndërkombëtar për Zhvillim (pjesë e Bankës Botërore), kanë nënshkruar marrëveshjen e radhës së grantit në vlerë prej...

Mustafa: Përkrahja për prodhuesit e fidanëve, siguron produkte cilësore në tregun...

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka vazhduar vizitat në terren, për të qenë sa më afër fermerëve vendor...

224 të infektuar me COVID-19 në Kosovë, 6 të vdekur

Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra...

Qeveria autorizon ministrin e Shëndetësisë që të nxjerr vendime për parandalimin...

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë është zhvilluar mbledhja korresponduese, (mbledhje elektronike) e Qeverisë në detyrë, e 24-ta me radhë, e drejtuar...

Rrjetet Sociale

73,107FansaPëlqeje
28,580NdjekësitNdjek
799NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit