Etiketim: organizmi

Si të mbrohemi nga coronavirusi në ambientet e jashtme, pas daljes...

Britania e Madhe ka lëshuar udhëzime për banorët se si të qëndrojnë të sigurt dhe të shmangin “kapjen e coronavirusit” në hapësira të jashtme. Sipas...

Ajtene Krasniqi tregon çfarë duhet të konsumojmë që të mbrohemi nga...

Nga Ajtene Krasniqi Ne nje organizem me pH alkalin (te menagjuar) nuk ka vend per semundje virale e as bacteriale ! Bacteriet dhe viruest jane banore...

Orari i gjatë i punës rrit rrezikun e diabetit tek femrat

Studime të shumta veçse kanë dëshmuar se të punuarit për më gjatë se 39 orë në javë është gjë e pashëndetshme për gjithsecilin. Por, tani...

Kjo është drejtoresha në QKUK e cila u vlerësua maksimalisht për...

Drejtoresha e Klinikës së Endokrinologjisë Dr. Venera Berisha-Muharremi është vlerësuar maksimalisht për performancën e saj gjatë këtij viti. Berisha-Muharremi ka thënë se vlerësimi me notën...

Shega mbron nga sëmundjet, zbut stresin dhe rinon

Me ardhjen e vjeshtës, frutat e shegës shfaqen në raftet e supermarketeve, dhe kjo frutë, përveç që është jashtëzakonisht e shijshme, ofron shumë përfitime...

A mund të kemi grip dhe të ftohemi në të njëjtën...

Është sezoni i ftohjes dhe gripit që do të thotë se këta dy viruse po qarkullojnë në hapësirat që ne lëvizim. Një infeksion i ftohtë...

Shkencëtarët alarmojnë: Sasi e madhe e antibiotikëve në ushqimin e shpejtë...

Mbi 25 produkte të mishit kanë rezultuar me pranin e antibiotikëve në to. 15 Restuarante kanë marrë notën F, duke dalur pozitive në përdormin e...

10 arsye me vlerë pse duhet të hani fara kungulli

Thuajse të gjithëve iu ka ndodhur që teksa pastrojnë kungullin i flakin edhe farat. Mirëpo diçka e tillë është e gabuar dhe më poshtë sjellim...

Duart e ftohta, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Sabjan Memishaj, kardiokirurg Sëmundja Raynaud është një sëmundje e cila shkakton ftohje të gishtave të këmbëve apo të duarve gjatë ekspozimit ndaj te ftohtit apo...

Shkencëtarët krijojnë organizmin e parë të gjallë në botë me ADN...

Shkencëtarët kanë krijuar organizmin e parë të gjallë në botë që ka një kod të ADN-së plotësisht sintetik dhe radikalisht të ndryshuar. Mikrobiomi i prodhuar...

Rrjetet Sociale

78,378FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit