Etiketim: njerezit

A e keni ditur se Australia ka më shumë kangurë se...

Adhurohet nga miliona njerëz në botë. Qëndron në vendin e dytë mes vendeve ku ia vlen të emigrosh. Australia konfirmohet si vendi ideal për...

Një e katërta e popullsisë në botë rrezikohet nga mungesa e...

Shtatëmbëdhjetë vende, në të cilat jeton një e katërta e popullsisë së botës, janë në rrezik ekstrem për mungesë të ujit, thuhet në një...

Raporti nga OKB, njerëzit po dëmtojnë botën natyrore

Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara, njerëzit po dëmtojnë botën natyrore dhe se ndërsa ka kohë për të rregulluar problemin, kjo do të...

Blyta: Njeriu që s’ka turp, ka defekte të personalitetit

Neuropsikiatri Afrim Blyta ka folur për problemet shëndetësore nga të cilat mund të vuajë elita politike në vend. Sipas tij, ai që nuk ka...

Si ta ndihmoni dikë që është në depresion?

Kur ndonjë person që e doni apo e njihni është në depresion, ju dëshironi që të jeni pran tij çdo herë. Andaj duhet të keni...

Mësoni për shqiptarin që është trajner i njohur botëror, mentor dhe...

Tony – Jeton Selimi është shqiptar, ka të kryer dy fakultete, psikologjinë dhe matematik-fizikë. Si i ri shkoi herët në Londër, ku jetoi mbi 5...

A po shkojmë drejt fundit të qytetërimit tonë?

Shoqëria modern, po vuan nga “shterimi i përkohshëm”, tha në një rast sociologia Eliza Bulding. “Nëse dikush ka mbetur i asfiksuar nga ballafaqimi me...

… dhe persona që qëndruan dhe pse ua dhashë të gjitha...

“Pashë një njeri që donte të kapte yjet. Të gjithë qeshnin, ndërsa unë i mbaja shkallët.” “Ndodh shpesh që kur zgjohesh nga gjumi i thua...

Teknologjia po zëvendëson shumë punë, çfarë do të ndodh me njerëzit?

Shumë nga llojet e punëve të sotme nuk ekzistonin para 10 vjetësh. Dhe, pas një dekade, teknologjia ka shumë mundësi t’i ketë zëvendësuar disa...

Studiuesit zbulojnë mikroplastikë në 100 % të njerëzve të marrë në...

Në studimin e parë të këtij lloji, studiuesit austriakë kanë ndjekur lëvizjen e mikroplastikës në sistemin e qenieve njerëzore. Rezultatet tregojnë se plastika që...

Rrjetet Sociale

47,484FansaPëlqeje
21,983NdjekësitNdjek
764NdjekësitNdjek
11,661AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit