Etiketim: njerezit

Ushqimi, uji dhe energjia

Ata që mendonin se ndryshimi i klimës, pasiguria e energjisë dhe mungesat e lëndëve ushqimore në treg ishin gjëra të së kaluarës, kanë pasur...

Budallai

SHkruan Edison Ypi Budallain që ishte aq budalla sa për asgjë nuk mendonte dhe asgjë nuk dinte të bënte, e kërkonin me qiri në cilin...

Njerëzit e mirë falin 1 mijë herë. Por mbasi ikin, nuk...

Në një botë që po shtrembërohet gjithnjë e më shumë në vlerat dhe parimet e saj, bëhet më e vështirë të dihet se kujt...

7 këshilla për të mos thithur energjinë negative të të tjerëve

Nëse nuk mund të shpëtoj nga dhimbja apo edhe lëkundjet e humorit të tjetrit, atëherë edhe unë vuaj. Eshtë e dobishme që çdo temë...

Çmendinë

Shkruan Edison Ypi Trimat përbuzen. Frikacakët inkurajohen. Titujt shkencorë i marrin injorantët. Me dekoratat mburren kriminelët. Sa më tepër punë tu bësh, aq më inat...

Prapë tërmet në Shqipëri

13:58 Një tërmet prej 3.0 shkallë të Rihterit është regjistruar para vetëm pak minutash në Shqipëri. Epiqendra e këtij tërmeti është regjistruar në detin Adriatik.Kujtojmë se...

Njihuni me heroin e veçantë, qeni i Ushtrisë së Kosovës deri...

Ushtria e Kosovës ka ardhur në ndihmë ekipeve të shpëtimit për të nxjerrë nga rrënojat banorët. Një hero i veçantë i cili ka bërë jehonë...

Ekipe të shpëtimit me qen nga Zvicra në Shqipëri për ndihmë...

REDOG – Such – und Rettungshunde tashmë janë nisur për në Shqipëri. Organizata jofitimiprurëse nga Zvicra, menjëherë ka krijuar ekipet e saj dhe ka nisur...

Studimi që ju jep përgjigje se pse jeni gjithmonë me vonesë...

Ka njerëz që nuk janë kurrë në kohë. Një rezultat i fundit i një dokumenti shkencor zbulon se tiparet që tentojnë të vonojnë njerëzit janë...

Amnesty International: Google dhe Facebook abuzojnë me të drejtat e njeriut

Organizata ndërkombëtare e të drejtave të njeriut, Amnesty International tha në një raport të fundit se ajo duhet të detyrojë Google dhe Facebook të...

Rrjetet Sociale

50,829FansaPëlqeje
22,016NdjekësitNdjek
767NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit