Etiketim: ndihme

Turqia ndihmon Kosovën në luftimin e Covid-19 me njëqind mijë maska,...

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Ministria e Shëndetësisë kanë pranuar një donacion nga kompania “Sezin” nga Turqia, me ndihmën e Ambasadës së Republikës...

Shpetim Krasniqi, 21 vjeqari nga fshati Begaj në Vushtrri ka nevojë...

Shpetim Krasniqi 21 vjeqar nga fshati Begaj,Vushtrri, disa muaj me herët është diagnostifikuar me Leukemi Akute. Shpetimi ishte trajtuar më herët në Turqi, dhe i...

OKB financon 9 milionë dollarë për spitalet e Bejrutit

Organizata e Kombeve të Bashkuara do të financojë menjëherë 9 milionë dollarë për të ndihmuar në adresimin e nevojave të menjëhershme dhe forcimin e...

“Linja e Jetës” fillon kampanjën #SfidojeStigmen në ndihmë të personave që...

"Linja e Jetës" ka filluar kampanjën #SfidojeStigmen në ndihmë të personave që gjykohen apo largohen nga shoqëria për shkaqe të gjendjes së tyre shëndetësore...

QKUK me kërkesë urgjente për ilaç kundër helmimit, KFOR-i reagon menjëherë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës është përballur me mungesë të një ilaçi kundër helmimit. Lajmin e ka bërë të ditur KFOR-i nëpërmjet Twitterit. Në njoftim thuhet...

Izraeli i ofron ndihmë “armikut” të përbetuar, dërgon mjekë në Liban...

Izraeli i ka ofruar ndihmë humanitare Libanit pasi një shpërthim masiv goditi kryeqytetin e saj Bejrut të Martën, tha Ministri izraelit i Mbrojtjes Benny...

Avdullah Hoti tregon se kur ndahen paratë si ndihmë për qytetarët...

Nga Avdullah Hoti, kryeministër i Kosovës Qeveria mbetet e fokusuar ne dy prioritetet e saj, lufta kunder COVID-19 dhe rimekembja ekonomike. Pavaresisht zhvillimeve, dinamika e...

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarit për...

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë iu ka bërë thirrje qytetarëve të Republikës së Kosovës që në rast se kanë ndonjë informacion për Valdet...

Ushtarët e KFOR-it mbështesin strehimoren e dhunës në familje në Kosovë

Këtë javë, gjashtë ushtare të KFOR-it shpërndanë kuti me produkte higjienike femërore, batanije, artikuj të lehtë ushqimorë dhe rroba, dhe përshëndetën gratë e Qendrës...

Fjolla Potoku vuan nga kanceri, kërkohet ndihmë urgjente për trajtimin e...

Fjolla Potoku nga Mitrovica është diagnostifikuar me një lloj të rrallë të kancerit dhe për trajtim ajo ka nevojë urgjente për ndihmën e bamirësve. 25...

Rrjetet Sociale

83,384FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit