Etiketim: ndihme

Fillon fushata për mbështetje të shëndetit mendor “Fol me mu”, krijohet...

Profesorët dhe studentët e Universitetit të Prishtinës, përkatësisht Departamentit të Psikologjisë, me mbështjen e Programit te Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë...

Shoqata “Aksioni për Nëna dhe Fëmijë” ndihmon me material mbrojtës QKUK-në

Fondacioni “Aksioni për Nëna dhe Fëmijë” ka dhuruar një donacion, mjete mbrojtëse, në vlerë prej 10 mijë eurosh, për Klinikën e Gjinekologjisë dhe të...

Lufta ndaj Covid-19: Qytetet gjermane kërkojnë ndihmën e ushtrisë

Berlini, Frankfurti, Këlni. Tani edhe Shtutgarti e ka kapërcyer vlerën kritike të paralajmërimit për Coronan. Autoritetet kanë arritur në kufijtë e mundësive për gjurmimin...

Këngëtarja që dikur duartrokitej, sot kërkon ndihmë për të jetuar

Deri në vitin 1983, Luljeta Përbasha ishte një emër i njohur me një karrierë të pasur artistike. Ajo është fituese e anketave muzikore dhe...

Skandaloze: Apeli për ndihmë ndaj Rion Gashit, 2-vjeçarit me “Leukemi Akute”,...

Nuk janë të rralla kërkesat për ndihmë për shërim jashtë vendit që hasen në rrjete sociale dhe në media në përgjithësi. Shumica e këtyre rasteve...

Komisioni Europian ka ekzekutuar 50 milionë euro ndihmë për Kosovën

Komisioni Europian, në emër të BE-së, ka ekzekutuar 50 milionë euro të programit të Asistencës Makro-Financiare (AMF) për Kosovën. Asistenca Makro-Financiare (AMF) është pjesë e...

QKUK pranon një donacion tjetër nga shteti italian

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka pranuar donacionin e radhës, reagent për Laboratorin e Mikrobiologjisë në Klinikën Infektive, i ndërtuar me fondet e projektit...

Rion Gashi, dyvjeçari i cili vuan nga leukemia, ka nevojë për...

Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi. Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave...

Dyvjeçari vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë që të dërgohet...

Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi. Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave...

“Qendra Kater Putrat Lipjan” ka nevojë për furnizime ushqimore

Nga Flora Bujupi URGJENTE Miq kafshadashes perkrahesit e mi, Jemi ne gjendje te rende per tu furnizuar me ushqime per strehen tone! Sasia e ushqimit qe ushqehen...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit