Etiketim: ndihma

Ministria e Shëndetësisë e Gjermanisë i dhuroi Kosovës 6000 teste (RT-PCR)...

Ambasadori I Republikës Federale të Gjermanisë Christian Heldt i dorëzoi sot 6.000 teste RT-PCR COVID-19 Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për përgjigje në pandeminë...

Jordania i dhuron Kosovës 24 tonë pajisje për ballafaqimin me Covid-19

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka bërë të ditur se bashkë me ambasadorin e Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin, kanë pranuar gjysmë milioni maska...

Ushtarët italianë të KFOR-it ofrojnë pajisje personale mbrojtëse në Qendrën Shëndetësore...

Qendra Shëndetësore e Pejës pranoi sot nga KFOR-i mijëra maska dhe doreza, qindra mburoja të fytyrës dhe veshje për izolim, përveç syzeve edhe mbulesa...

Japonia e ndihmon Kosovën me 718.200 dollarë në luftën kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, z. Arben Vitia, priti sot në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën Japoneze në Prishtinë, z....

Komisioni i Ndihmës Shtetërore konstaton se masa e ndihmës për ANP...

Komisioni i Ndihmës Shtetërore në takimin e rregullt më datë 21.05.20 ka vendosur që masa e ndihmës “Programi nxitës 2020/2022 për kompanitë ajrore që...

Ambasada e Emirateve të Bashkuara Arabe ndihmon familjet në nevojë me...

Ministria e Financave dhe Transfereve ka nënshkruar Marrëveshje Bashkëpunimi me Ambasadën e Emirateve të Bashkuara me seli në Podgoricë, për shpërndarjen e pakove ushqimore...

Pagat e të punësuarve në Federatën e Futbollit të Kosovës ulen...

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi për situatën në futbollin e...

Bashkimi Evropian i dorëzoi sot Kosovës pjesën e parë të ndihmës...

Sot, Ambasadorja Natalia Apostollova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së, e dorëzoi pjesën e parë të ndihmës nga BE-ja...

FFK do të jetë përkrah dy talenteve të KF “Ballkani”

Federata e Futbollit e Kosovës shpreh mbështetjen e plotë për dy vëllezërit – futbollistë të grupmoshave të reja të KF “Ballkani”, të cilët...

Kurti vizitoi komunat e Malishevës, Prizrenit dhe Dragashit

Vizitat për informim më të detajuar për menaxhimin e situatës pas shpërndarjes së virusit Corona në vendin tonë, kryeministri në detyrë Albin Kurti i...

Rrjetet Sociale

82,868FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
812NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit