Etiketim: muzika

Merita Halili, lule e bukur e ‘Tironës’ dhe e krejt shqiptarisë

Një tiranase e lindur, ja kushtoi lirikën e saj kryesisht Shqipërisë së mesme. Jo pa një arsye, ajo u bë një nga këngëtaret më...

Botohet libri “Muharrem Qena-Ëndërrimtari”, sjell profilin e gjithanshëm të artistit

Jeta dhe krijimtaria e Muharrem Qenës, një nga artistët më të njohur shqiptar, do të vijë e përmbledhur përmes librit monografik “Muharrem Qena-Ëndërrimtari”, shkruan...

Veprat e kompozitorëve kosovarë, Premierë në Londër

Vepra « Trio» e Kreshnik Aliçkaj dhe « Optio » e Memli Kelmendit, do të jenë veprat që do të interpretohen Premierë Botërore nga...

Agim Gërguri: Rrini në shtëpi

Muzikanti Agim Gërguri ka folur për problemet e shoqërisë tonë. Duke bërë thirrje te të gjithë që të qëndrojnë në shtëpi në këto ditë të...

Afrim Muçiqi: Në RTK kolegët e mi dërgonin zarfin me para...

Pandemia Koronavirus COVID-19 ka prekur gjithandej botës dhe teksa po bëhet thirrje për të qëndruar të gjithë në shtëpi, që t’i shmangemi infektimit apo...

Rita Ora publikon klipin e ri “How to be lonely”

Dhe ashtu siç pritej, Rita Ora, publikoi klipin e këngës “How to be lonely” të paralajmëruar tash e sa kohë. Këngëtarja me origjinë shqiptare edhe...

Këngëtari shqiptar Gjon’s Tears zgjedhet për të përfaqësuar Zvicrën në Eurovision

Zvicra u bë vendi i fundit që konfirmoi përfaqësuesin e saj për në Eurovision. Ata kanë zbuluar se Gjon’s Tears do t’i përfaqësojnë ata...

Edona Reshitaj vjen me koncert/recital “Zonjat e Kanges”

Me 26 Shkurt 2020, Edona Reshitaj do të prezantojë Koncert/Recitalin “Zonjat e Kanges”. Ky koncert i dedikohet figurave me te spikatura femrore te muzikes shqipe...

Sikur Kurt Cobain të mos vetëvritej

“Shkoni në djall të gjithë: kjo është kënga e fundit e mbrëmjes”, kishte thënë Kurt Cobain para mikrofonit. Ishte 18 nëntori i vitit 1993,...

Performancë e shkëlqyer i Ansamblit “New Born”, para publikut Prizrenas

Për adhuruesit e vlerave të muzikës kombëtare, të servuara në një frymë tĕ re artistike, koncerti i mbrëmshëm në qytetin e traditave të kahershme...

Rrjetet Sociale

83,400FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit