Etiketim: moti

Mot i ngrohtë, me vranësira dhe erë

Vorbulla ciklonike nga Mesdheu po zhvendoset mbi Itali, e ditën e nesërme do të depërtojë në veri të rajonit. Ky ciklon gjatë ditës së sotme...

Mot i butë dhe i ndryshueshëm gjatë javës, nga dita e...

Në fillim të javës, fusha më të larta të presionit do të shtrihen mbi rajon, që do të kushtëzojnë mot të butë dhe kryesisht...

Ditët në vijim me shi, por temperatura mbi vlera mesatare për...

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat...

Gjatë javës në vijim mot i butë, i ndryshueshëm dhe me...

Fusha të presionit të ulët që kanë depërtuar mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian, gjatë kësaj jave do të shtrihen edhe mbi...

Nga e enjtja më ftohtë

Fronti i ftohtë që po depërton nga veriu i kontinentit, ka filluar të shtrihet në pjesët veriore të rajonit, e ditëve në vijim gradualisht...

Nga e mërkura ftohtë, me mundësi për reshje të dobëta shiu

Motit të ngrohtë që mbizotërojë këto dy javët e shkuara po i vjen fundi. Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga...

Vijon të mbretërojë mot i kthjellët dhe i thatë, në mëngjes...

Zonat anticikonike mbi rajon rajon vazhdojnë të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe të kthjellët, e nga Afrika veriore masat e ngrohta ajrore sjellin mot...

Moti i ngrohtë dhe me diell vazhdon edhe përgjatë fundjavës dhe...

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon dhe lindje të kontinentit vazhdojnë të kushtëzojnë mot stabil dhe kryesisht me diell, ndërsa nga...

Ngrohtë edhe ditët në vijim

Fushat e presionit të lartë që ndodhen në lindje të rajonit dhe kontinentit, do të kushtëzojnë një mot të qëndrueshëm dhe kryesisht me diell,...

Nga fundjava mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell

Fushat e presionit të lartë kanë filluar të fuqizohen mbi rajonin tonë, e që ditëve në vijim do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të...

Rrjetet Sociale

48,954FansaPëlqeje
21,639NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,100AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit