Etiketim: maska

Ahmeti: Vendimi për ndihmen prej 50 euro për të infektuarit me...

MNga Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës Sot, në takim me partitë politike në Kuvendin Komunal të Prishtinës u dakorduam se vendimi për ndihmen prej 50...

Mbi 57 milionë raste në botë me COVID-19

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 57 milionë, sipas faqes së internetit “Worldometer”, e...

Mbajtja e maskës dhe problemet me shëndetin e gojës

Mbajtja e maskës për shumë kohë në gojë ka sjellë probleme me zgavrën, në dhëmbë dhe aromë të keqe. Stomatologu Gerry Curatola thotë se derisa...

Ambasada e Kosovës në Paris redukton shërbimet

Nga Ambasada e Kosovës në Paris Njoftojmë të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që gjenden në Francë se për shkak të masave të reja...

Ekzistojnë shtatë ‘forma të ndryshme’ të infeksioneve të lehta COVID-19

Një studim i ri ka zbuluar se ekzistojnë shtatë ‘forma të sëmundjes’ brenda rasteve të lehta të infeksionit të coronavirusit SARS-CoV-2. Midis atyre që kanë...

MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE!

TË DASHUR QYTETARË! MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE! KUDO QË VËRENI PERSONA QË NUK I PËRMBAHEN REKOMANDIMEVE, I KËSHILLONI! KËSHILLIMI...

Lexoni me vëmendje vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga...

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje...

IKShPK: MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE!

TË DASHUR QYTETARË! MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE! KUDO QË VËRENI PERSONA QË NUK I PËRMBAHEN REKOMANDIMEVE, I KËSHILLONI! KËSHILLIMI...

Rebelimi ndaj maskave lidhet me këtë çrregullim personaliteti

Shkencëtarët në Brazil e kanë lidhur rezistencën ndaj masave të sigurisë për Covid-19, të tilla si mbajtja e një maske, me tiparet e Çrregullimit...

Dy të vdekur dhe 166 raste me COVID-19 në 24 orët...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.056 mostra të marra nga ShSKUK...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
828NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit