Etiketim: Kosove

Zvicra është vendi i dytë me më së shumti investime në...

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, znj. Rozeta Hajdari, bashkë me zëvendësministrin Getoar Mjeku dhe këshilltaren e lartë Leman Hatashi, ka pritur dje ambasadorin...

“E drejta për të vërtetën-viktimat pa emër”, dokumentohen historitë e 345...

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës ka publikuar sot raportin “E drejta për të vërtetën-viktimat pa emër”, ku janë dokumentuar historitë...

Nis ndeshja Spanjë – Kosovë

Ka nisur takimi Spanjë – Kosovë në Estadio “De La Cartuja”. Me topin të parët luajnë “Dardanët”. Kjo është ndeshja e dytë e “Dardanëve” në këtë...

Ambasada Amerikane: Nënpunësit publikë duhet t’i shpenzojnë paratë e taksapaguesve në...

"Ne kemi kundërshtuar prej kohësh mbajtjen e mbledhjeve të qeverisë së Kosovës jashtë Kosovës dhe i lavdërojmë udhëheqësit institucionalë që po punojnë për të...

Kurti takohet me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Michael Davenport dhe Shefin për Çështje...

Nesër Parlamenti Evropian pritet të miratojë raportin për Kosovën

Raportuesja për Kosovën Viola von Cramon, ka bërë të ditur se nesër Parlamenti Evropian do të miratojë raportin e saj për Kosovën, pasi një...

Çfarë thotë Lajçak për vizitën e tij në Kosovë

I dërguari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se ka raportuar për takimet që ka pasë në Prishtinë dhe Beograd...

Ndeshja Kosovë-Suedi luhet në “Fadil Vokrri”, pa shikues

Kombëtarja e Kosovës në futboll në muajin mars do të zhvillojë tri takime. Në planprogram do të jetë ndeshja miqësore kundër Lituanisë, dhe dy ndeshje...

Ibra rikthehet në Kombëtaren e Suedisë, luan kundër Kosovës në Prishtinë

Zlatan Ibrahimoviq është përfshirë në listën e përzgjedhësit të Suedisë, Janne Andersson, për ndeshjet e muajit mars, në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Botëror...

Palmer: SHBA pret nisjen e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi të udhëhequr...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar sot përmes një video-lidhje me të dërguarin special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Në...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit