Etiketim: Kosova

Konjufca në Bair të Mitrovicës: Sakrifica e pareshtur është themeli mbi...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, bëri sot homazhe dhe vendosi lule në Kompleksin Memorial në Bair të Mitrovicës, në nderim...

Çfarë biseduan kryeparlamentari i Kosovës dhe ambasadori i Kroacisë?

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić. Ambasadorja Barišić e uroi...

Prioritetet e Qeverisë janë drejtësia dhe punësimi, reformimi i sistemit të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla patën sot një...

Arrestohen shtatë persona si dhe sekuestrohet armatim i konsiderueshëm

Me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), sot është zhvilluar një aksion kontrolli në disa qytete të Kosovës, ku janë arrestuar...

Objektivat e KFW-së dhe GIZ-it, janë të ngjashme me ato të...

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka pritur sot në takim zëvendësambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë Jan-Axel Voss,...

“Kur klerikët bëjnë politikë, ndërsa politikanët dua!”

Nga Jusuf Buxhovi Në një shtet laik, siç është Kosova, klerikëve nuk duhet t’u lejohet hapësirë mediale, ku bëhet thirrje e hapur për diskriminim gjinor,...

Gërvalla mori rikonfirmimin e shtetit kroat për përkrahje në avancim të...

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të...

Përkujtohen dëshmorët Kadri, Avdi dhe Xhevdet Karaqica të renë me 19...

Më rastin e shënimit të 22 vjetorit të rënies së dëshmorëve Kadri, Avdi e Xhevdet Karaqica, kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci me disa nga...

Kapen rreth 30.000 mijë euro gjatë tentimit për tu futur në...

Prishtinë 14 prill 2021 në pike kalimin kufitar të Hanit të Elezit kapen mjete monetare të padeklaruara. Oficerët doganor kanë zbuluar një sasi të...

Kongresi Panshqiptar Amerikan zhvillon takim me përfaqësues të DASH për vaksinat

Përfaqësuesit e Kongresit Panshqiptar Amerikan ka zhvilluar takim me 5 zyrtarë nga Departamenti i Shtetit pas një kërkese që organizata i bëri Sekretarit Antony...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit